OLIMPIADELE ȘCOLARE -rezultate

Luna februarie vine cu emoții, adrenalină, bucurii și la Școala Gimnazială „Mihai Eminescu”, fiindcă a început SEZONUL OLIMPIADELOR ȘCOLARE. S-au desfășurat deja cateva etape preliminare marilor competiții locale, județene și naționale.

Disciplinele care au intrat deja în acest minunat joc frumos, prin bucuria participării în primul rând, sunt LIMBA ȘI LITERATURA ROMÂNĂ ȘI LIMBA ENGLEZĂ, ale căror rezultate sunt pe măsura așteptărilor. Urmează și celelalte materii, așa că... fiți cu ochii pe noi!

Olimpiada școlara

Olimpiadele Școlare

OLIMPIADA DE LIMBA și LITERATURA EOMÂNĂ -rezultate faza pe școală, 01.02.2024

OLIMPIADA DE LIMBA ENGLEZĂ -rezultate faza pe școală, 01.02.2024

OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE MATEMATICĂ / CONCURSUL DE MATEMATICĂ ”OLIMPIADA SATELOR DIN ROMÂNIA” rezultate faza pe școală, 22.01.2024

CONCURSUL DE MATEMATICĂ ”OLIMPIADA SATELOR DIN ROMÂNIA” -rezultate faza locală, 08.02.2024

OLIMPIADA NAȚIONALĂ DE MATEMATICĂ rezultate faza locală 09.02.2024

Concursul Național de Matematică pentru clasele a V-a - a VIII-a ”Olimpiada Satelor din România” 2024
Faza pe județ - 16.03.2024
Elevii calificați la faza pe județ