Atelier in cadrul proiectului „Școala Altfel de Acasă”

Atelier in cadrul proiectului "Școala Altfel de acasă"

derulat de Camera de Comerț și Industrie Brașov

𝐂𝐚𝐦𝐞𝐫𝐚 𝐝𝐞 𝐂𝐨𝐦𝐞𝐫𝐭 𝐬𝐢 𝐈𝐧𝐝𝐮𝐬𝐭𝐫𝐢𝐞 𝐁𝐫𝐚𝐬𝐨𝐯 a derulat un nou atelier in cadrul proiectului pilot 𝑺𝒄𝒐𝒂𝒍𝒂 𝑨𝒍𝒕𝒇𝒆𝒍 𝒅𝒆 𝑨𝒄𝒂𝒔𝒂 cu elevii de la 𝐒𝐜𝐨𝐚𝐥𝐚 𝐆𝐞𝐧𝐞𝐫𝐚𝐥𝐚 𝐝𝐢𝐧 𝐇𝐚𝐫𝐦𝐚𝐧. Elevii au fost foarte incantati si si-au prezentat cu mandrie creatiile.
Prin acest proiect ne propunem familiarizarea elevilor cu meseriile viitoare, alegerea constienta a domeniului profesional in care sa-si desfasore activitatea si dezvoltarea 𝐜𝐥𝐮𝐛𝐮𝐫𝐢𝐥𝐨𝐫 𝐝𝐞 𝐨𝐫𝐢𝐞𝐧𝐭𝐚𝐫𝐞 𝐯𝐨𝐜𝐚𝐭𝐢𝐨𝐧𝐚𝐥𝐚 𝐬𝐢 𝐝𝐞𝐳𝐯𝐨𝐥𝐭𝐚𝐫𝐞 𝐩𝐞𝐫𝐬𝐨𝐧𝐚𝐥𝐚 in scolile din zona rurala si urbana a judetului Brasov.

𝐌𝐮𝐥𝐭𝐮𝐦𝐢𝐦 𝐩𝐞 𝐚𝐜𝐞𝐚𝐬𝐭𝐚 𝐜𝐚𝐥𝐞 𝐩𝐚𝐫𝐭𝐞𝐧𝐞𝐫𝐢𝐥𝐨𝐫 𝐧𝐨𝐬𝐭𝐫𝐢, care fac posibile aceste ateliere, respectiv: Creative Hub CCIBV, DACOart, Dremel, Pizzeria Della Nonna, Valdoris, Clubul Economic German, Kronwell Hotel, Coresi Shopping Resort, Academia de Bricolaj.
𝑽𝒂 𝒊𝒏𝒗𝒊𝒕𝒂𝒎 𝒔𝒂 𝒗𝒂 𝒂𝒍𝒂𝒕𝒖𝒓𝒂𝒕𝒊 𝒑𝒓𝒐𝒊𝒆𝒄𝒕𝒖𝒍𝒖𝒊 𝒏𝒐𝒔𝒕𝒓𝒖. 𝑶𝒓𝒊𝒄𝒆 𝒊𝒎𝒑𝒍𝒊𝒄𝒂𝒓𝒆 𝒆𝒔𝒕𝒆 𝒖𝒏 𝒑𝒂𝒔 𝒊𝒏𝒂𝒊𝒏𝒕𝒆 𝒑𝒆𝒏𝒕𝒓𝒖 𝒂 𝒂𝒅𝒖𝒄𝒆 𝒑𝒍𝒖𝒔 𝒗𝒂𝒍𝒐𝒂𝒓𝒆 𝒆𝒅𝒖𝒄𝒂𝒕𝒊𝒆𝒊 𝒑𝒓𝒊𝒏 𝒎𝒆𝒕𝒐𝒅𝒆 𝒅𝒆 𝒑𝒓𝒆𝒅𝒂𝒓𝒆 𝒏𝒐𝒏𝒇𝒐𝒓𝒎𝒂𝒍𝒆.