De Ziua Copiilor „Petrică” vizitează Șc. Gimnazială Hărman

"Petrică" în vizită la Șc. Gimnazială Hărman De Ziua Copiilor

La Mulți Ani copii!

La mulți ani! De ziua copiilor, elevii Școlii Gimnaziale Hărman am primit vizita lui "Petrică" un brat robotizat care, programat de elevi, sub supravegherea voluntarilor, a împărțit bucurie tuturor!

Mulțumim persoanelor implicate si salutam prima prezenta educațională a lui "Petrică" într-o unitate scolara.

"Astazi, de 1 iunie, am sarbatorit alaturi de copiii de la Scoala Gimnaziala Harman, jud. Brasov, jucandu-ne cu device-uri ce vor reprezenta banalitati in viata lor de adulti. Capacitatea copiilor de invatare si de adaptare la nou este incredibila, dovada fiind si programul facut de ei la prima experienta cu un robot. In doar 30 de minute au reusit sa il invete pe Petrica cum sa imparta bomboane.

Multumim copii pentru experienta si va uram mult succes pe mai departe!"

volunrari de la Robot Industries