Dunărea și prietenul său, râul OLT – apa de lângă noi

Dunărea și prietenul său, râul OLT - apa de lângă noi

La Mulți Ani copii!

Astăzi, 1Iunie 2021, de Ziua Copilului, la Școala Gimnazială Hărman s-a finalizat proiectul “Danubius Network: Danube and its friend, the OLT river – the water near us”.

Într-un ambient plin de culoare și căldură sufletească, participanții (coordonatori, profesori, director, elevi și voluntari) au petrecut momente frumoase, împărțind premii, schimbând impresii și făcând planuri de viitor.

La mulți ani copiilor! Felicitări tuturor!

Prin acest proiect, iniţiat la nivel internaţional de Soroptimist International Danube, copiii au fost  familiarizaţi cu traseul Râului Olt şi resursele naturale specifice mediului acvatic, cu precădere peştele, se arată într-un comunicat al iniţiatorului proiectului.