ECO-ȘCOALA -Steagul verde pentru Școala Gimnazială „Mihai Eminescu”, Hărman

Steagul Verde

pentru ȘCOAŁA GIMNAZIALĂ "MIHAI EMINESCU "

CĂTRE ȘCOAŁA GIMNAZIALĂ "MIHAI EMINESCU "
, HĂRMAN, JUDEȚUL BRAȘOV

Domnului director, prof IOAN ACIU
Doamnei director adjunct, prof. ELENA-CARMEN MUHA
Doamnei coordonator ECO-Schools, prof. înv. primar GABRIELA MORIK

Vă confirmăm reacordarea statutului de ECO-Școală și a Simbolului mondial Steagul Verde pentru ȘCOAŁA GIMNAZIALĂ "MIHAI EMINESCU ", HĂRMAN, JUDEȚUL BRAȘOV, pentru o perioadă de doi ani (01.09.2020-01.09.2024) , si implicit continuarea participării unității școlare la Programul mondial Eco-Scools.

,, In anul 2020 am devenit eco-scoală si detinătorii Steagului Verde, simbol al acestui titlu. Au urmat doi ani in care elevii scolii au desfasurat multiple activitati care au avut ca scop grija fată de mediul inconjurator, respectul fată de natură si mentinerea unui stil de viață sănătos! Eforturile noastre nu au fost in zadar. In urma reevaluării efectuată de Centrul Carpato-Danubian de Geoecologie, suntem in continuare eco-scoală, păstrăm cu onoare simbolul acestui program si detinem primul trofeu de scoală eco, ca recunoastere a eforturilor depuse. Asadar, suntem pe drumul cel bun! Elevii Școlii Gimnaziale ,, Mihai Eminescu" Harman si comunitatea locală au incă un motiv să fie mândri si să continue in aceeasi directie!
Școala Gimnazială ,, Mihai Eminescu" Hărman- Eco-Scoală 2022-2024 "

Coordonator prof. Morik Gabriela

Eco Scoala