„Ghiozdănel cu viitor” -parteneriat în proiectul “Start în Educație”

Școala Gimnazială „Mihai Eminescu” Hărman în al doilea an de parteneriat cu fundația “World Vision Romania” în proiectul “Start în Educație”.

Fundația "OMV Petrom" și Fundația „World Vision Romania” sprijină preșcolarii noștri cu ghiozdănele, pentru cel de-al doilea an consecutiv, facilitând astfel accesul la activitățile educative din cadrul familiei.

Ghiozdănel cu viitor

Ghiozdănel cu viitor

„Ghiozdănel cu viitor” îi ajută pe copii să învețe, să-și exprime talentele și să ințeleagă lumea, pentru a fi mai bine pregătiți de intrarea în școală. Toate produsele din ghiozdan răspund nevoilor de dezvoltare ale copiilor preșcolari: rechizite, carte și caiet de lucru, materiale educative STEAM (Știință, Tehnologie, Inginerie, Artă și Matematică), jocuri pentru dezvoltarea motricității și produse sanitare. Părinții vor găsi idei de activități și sfaturi pentru utilizarea acestora pe canalul dedicat Youtube Start în Educație.

Profesor Coordonator: Bularca Loredana
Dir. Prof. Aciu Ioan