Povești la asfințit de soare -invitat special, scriitoarea Victoria Furcoiu

Povești la asfințit de soare

invitat special, scriitoarea Victoria Furcoiu

În perioada 9-13 august 2021, într-un cadru natural autentic, elevi ai Școlii Gimnaziale Hărman, dar și din comunitatea brașoveană au petrecut momente frumoase citind și dezbătând subiecte de actualitate, în lumina blândă a apusului. Apoi, călăuziți de flacăra candelei și a inteligenței, au aprofundat cunoștințele dobândite, utilizând tehnologia ca aliat în propria documentare.

Totul s-a întâmplat datorită entuziasmului unor copii pentru care lectura reprezintă un prilej de bucurie, o cale de explorare a întregului univers. Felicitări lor, părinților, invitaților, cu deosebire invitatului special, scriitoarea Victoria Furcoiu.

Mulțumim susținătorilor!

Invitatul nostru special, scriitoarea Victoria Furcoiu

Vedeți și: