Săptămâna fructelor și legumelor donate

Voluntariatul este un demers care oferă copiilor și tinerilor șansa de a prețui mai mult oamenii din viața lor, de a sprijini comunitatea din care fac parte și de a-și dezvolta abilități esențiale pentru viață.

Așadar, elevii Școlii Gimnaziale "Mihai Eminescu" Hărman demarează campania "Săptămâna fructelor și legumelor donate" în cadrul programului Strategiei Naționale de Acțiune Comunitară (SNAC) prin care se oferă ajutor persoanelor vârstnice din localitatea Hărman.

Fructele și legumele vor fi colectate în perioada 20-23 noiembrie 2023,urmând ca în data de 24 noiembrie 2023 să fie distribuite persoanelor aflate în dificultate.

Donați fructe și legume

Distribuirea fructelor și legumelor donate

Saptămâna fructelor și legumelor donate

Săptămâna fructelor și legumelor donate, săptămâna despre „a fi împreună”: împreună în cauza singurătății vârstnicilor, împreună pentru demnitate la orice vârstă, împreună prin voluntariat și implicare, pentru un impact de durată în viața bătrânilor noștri din localitate.

Mulțumim tuturor voluntarilor care au făcut posibilă această activitate!

Mulțumim pentru implicare și bunătate!