Săptămâna Verde la Grădinița cu PP nr.1 Hărman

În prima parte a "Săptămânii Verzi" preșcolarii Grădiniței cu Program Prelungit Nr. 1 Hărman împreună cu cadrele didactice au realizat activități de colectare a deșeurilor, au finalizat produse din materiale reciclate, au grădinărit și nu în ultimul rând au aflat de ce este atât de important să protejăm planeta și cum anume putem face acest lucru.

SĂPTĂMÂNA VERDE la Grădinița cu Program Prelungit Nr 1 Hărman s-a încheiat cu activități care au avut ca subiect principal protejarea planetei.♻️
Copiii au participat la o paradă a costumelor, au realizat activități practice din materiale reciclabile și au aflat despre importanța apei.
Tocmai am finalizat o săptămână plină și cu folos! 🌍

 

imagini, video pe fb

Imagini de la eveniment

 

mai multe imagini