Școala Gimnazială Hărman trece în scenariul roșu

Școala Gimnazială Hărman trece în scenariul roșu

cursurile Școlii Gimnaziale Hărman se vor desfășura exclusiv online pe o perioada de 14 zile

Școala Gimnazială Hărman trece în scenariul roșu,.

Cursurile Școlii Gimnaziale Hărman se vor desfășura exclusiv online pe o perioada de 14 zile.

Atentie scoala
Către I.S.J. Brașov,
În atenția Doamnului Inspector General Tripșa Ovidiu,

Subscrisa, Școala Gimnazială Hărman reprezentată prin prof. Aciu Ioan în calitate de director, prin prezenta vă aduc la cunoștință despre situația depăsirii pragului de 3 cazuri la mia de locuitori conform incidenței publicate pe site-ul DSP Brașov în data de 26.10.2020.
Având în vedere HOTĂRÂREA nr. 856 din 14 octombrie 2020 privind prelungirea stării de alertă pe teritoriul României începând cu data de 15 octombrie 2020, precum și stabilirea măsurilor care se aplică pe durata acesteia pentru prevenirea și combaterea efectelor pandemiei de COVID-19, Hotărârea nr. 24/07.10.2020 și horarârea nr. 30 din 21.10.2020 a Comitetului Judeţean pentru Situaţii de Urgenţă al Județului Brașov, privind instituirea unor măsuri suplimentare pentru reducerea riscului de contaminare cu noul coronavirus (COVID-19) la nivelul judetului Brasov art. 10 și 11, Hotararea Comitetului Local al Situațiilor de Urgență Hărman, Comunicatul Primăriei Hărman emis de primărie în data de 26. octombrie 2020, precum si hotărârea Consiliului de administrație al Școlii Gimnaziale Hărman astfel informez despre trecerea în scenariul roșu, cursurile Școlii Gimnaziale Hărman se vor desfășura exclusiv online pe o perioada de 14 zile.

26.10.2020

Cu stimă,

Dir. prof Aciu Ioan

MINISTERUL AFACERILOR INTERNE
INSTITUȚIA PREFECTULUI-JUDEȚUL BRAȘOV
COMITETUL JUDEȚEAN PENTRU SITUAȚÎÎ DE URGENȚĂ

HOTĂRÂREA NR. 34
din 27 octombrie 2020

privind constatarea depășirii incidenței cumulate de 3/1000 de locuitori a cazurilor de infectare cu virusul SARS-COV-2 în ultimele 15 zile, în unele localități din județul Brașov