“Start in educatie” proiect educativ

Scoala Gimnaziala “Mihai Eminescu” Harman in parteneriat cu fundatia “World Vision Romania” lanseaza proiectul “Start in educatie”

proiecte educativa

In data de 16.01.2023 a avut loc lansarea proiectului “Start in educatie”avand ca prima intalnire “Scoala Parintilor”.

Scopul proiectului este de a consolida parteneriate educationale la nivel national si local pentru a raspunde nevoilor immediate celor mai vulnerabili copii de varsta prescolara, pentru a le facilita accesul la resurse educationale, experiente de invatare timpurii gestionate de parinti, inscrierea si frecventarea gradinitei. La finalul intalniri toti parintii au plecat cu un ghiozdanel destinat activitatilor educative din cadrul familiei.

Prezenta parintilor la ateliere a fost in numar mare, dovedind astfel necesitatea acestor proiecte. Multumim parintilor implicati in activitate si colaboratorilor!

Start in educatie 05 f