În data de 22 martie 2024, elevii claselor gimnaziale din cadrul Clubului de robotică din Proiectul PNRAS, ARIPI-Avem Rezultate Importante Prin Implicare, au participat la faza județeană a Concursului Național de produse finale din proiecte europene "Made for Europe" cu Robotii Edison, realizați și programați de aceștia.
Elevii au prezentat produsele în cadrul expoziției, iar Andrei Mares a susținut prezentarea în fața comisiei de concurs.
Prezentare proiect
Am Luat locul 2 din 14
Megem la națională
![Diploma](https://www.scoala-harman.ro/wp-content/uploads/2024/03/Diploma-300x225.webp 300w, https://www.scoala-harman.ro/wp-content/uploads/2024/03/Diploma-768x576.webp 768w, https://www.scoala-harman.ro/wp-content/uploads/2024/03/Diploma-393x295.webp 393w, https://www.scoala-harman.ro/wp-content/uploads/2024/03/Diploma-786x590.webp 786w, https://www.scoala-harman.ro/wp-content/uploads/2024/03/Diploma.webp 1024w)