Încep cursurile față în față, în data de 8.02.2021, pe scenariul GALBEN preșcolarii, elevii din ciclul primar și clasa a VIII-a

Dragi colegi, copii și părinți, pentru că începerea cursurilor semestrului II se apropie, dorim să vă comunicăm următoarele:

Dat fiind contextul local vor începe cursurile față în față pe scenariul galben, în data de 8.02.2021, preșcolarii, elevii din ciclul primar și clasa a VIII-a.

Sfaturi
Sfaturi parinti

Preșcolari:

Grădinița cu PP nr 1

Accesul preșcolarilor se face din strada intrare prin fata între orele

• ora 8 - grupa mare
  • ora 8.15 - grupa mijlocie
  • ora 8,30- grupă mică

Combinata Germană intrare incepand de la 7.30
Preluarea prescolarilor program normal: Germană 11,45, mijlocie 12,15, mica 12.30

Preluarea prescolarilor Program Prelungit: de la ora 16.00

Gradinița cu PP nr 2

Accesul preșcolarilor se face din stradă intrare prin fața grădiniței orele 7,30 - 8,30 .
Toți copiii vor fi preluați de la intrarea în curtea grădiniței.
Preluarea prescolarilor:

Clasa IV 8,30-8,45 profesori
Clasa VIII parter actuala cl V 8,00-8,15 profesori

Orele se vor desfășura conform orarului aprobat pentru anul școlar 2020-2021

Pe durata pauzelor, care vor fi decalate, elevii vor fi supravegheați permanent, iar clasele vor fi aerisite.
Dorim să vă spunem că pe toată perioada în care cursurile s-au desfășurat în mediul online, întreg personalul administrativ a efectuat zilnic acțiuni de dezinfecție în toate spațiile școlare, că mobilierul școlar, jucăriile și materialele didactice au fost,de asemenea, dezinfectate cu regularitate.
Cu sprijinul acordat de Autoritatea Publică Locală, avem asigurate toate materialele de protecție și igienă necesare desfășurării activităților instructiv-educative, în condiții de siguranță din punct de vedere epidemiologic.
Raportul dintre numărul de preșcolari/elevi și suprafața sălilor de clasă ne permite să asigurăm distanțarea impusă de normativele în vigoare.

Transportul elevilor care fac naveta LUNI NUMAI PODU OLTULUI cl IV și Cl. VIII plecare la 7,50

Transportul elevilor care fac naveta se va desfășura începând de marți după programul obișnuit.

Gradinița-sfaturi pentru părinți

Sfaturi pentru
elevi

Cum să comunicăm eficient cu școala