Astăzi, 1. 02.2024,
Școala Gimnazială ,,Mihai Eminescu" Hărman a dat startul cititului împreună. La ,,Clubul de lectură" din cadrul proiectului PNRAS-ARIPI, în prezența scriitoarei de literatură pentru copii Victoria Furcoiu, elevii de gimnaziu și-au exersat talentul de lectori și actori deopotrivă. Textul care urmează a fi pus în scenă aparține invitatei noastre, titlul fiind ,,Problema lui Trică". Sperăm că vom reusi să avem un spectacol frumos, iar elevii vor învăța din greșelile personajului. Succes micilor actori!
![ARIPI -Clubul de lectură](https://www.scoala-harman.ro/wp-content/uploads/2024/02/Clubul-de-lectura-06-300x150.webp 300w, https://www.scoala-harman.ro/wp-content/uploads/2024/02/Clubul-de-lectura-06-768x384.webp 768w, https://www.scoala-harman.ro/wp-content/uploads/2024/02/Clubul-de-lectura-06-600x300.webp 600w, https://www.scoala-harman.ro/wp-content/uploads/2024/02/Clubul-de-lectura-06.webp 1024w)