Povești la asfințit de soare. -argument, scop, obiective.

Povești la asfințit de soare. -argument, scop, obiective.

proiect educațional care are ca scop promovarea lecturii

"Proiectul educaţional pe care-l propunem, reprezintă o încercare de a ne împrieteni cu cartea şi biblioteca, de a le aduce în atenţia copiilor şi părinţilor, de a contribui la redescoperirea lecturii ca o plăcere, o relaxare, un izvor de cunoaştere şi visare fără de egal! Proiectul promovează conduita pozitivă a copilului față de lectură. Lectura are acum rivali redutabili care amăgesc cel mai mult pe cei mici."

În perioada 09 - 13.08.2021 de la 18.30 la 20.00, vă invităm să participati la seri de lectură alături de elevi din clasele III-VIII și părinți, în cadrul proiectului ”POVEȘTI LA ASFINȚIT DE SOARE”

Participarea se face pe bază de înscriere la tel 0752 223 723 ,de luni pană vineri între orele 10.00-12.00 până în data de 06.08.2021.